mapa

Betlémské světlo přiletělo do Lince

Skaut z Vorchdorfu Niklas Lehner přiletěl linkou Austria Airlines nazpět do Rakouska z Tel Avivu.

Betlémské světlo letělo ve speciální boxu a bylo nadšeně přivítáno skauty z Niklasova oddílu a jeho spolužáky.

Mapu místních akcí, kde bude možné převzít Betlémské světlo v ČR, najdete zde: https://rozvoz.betlemskesvetlo.cz/map/

Originál i s videem najdete na tomto odkazu: https://ooe.orf.at/studio/stories/2950383/

mapa

Betlémské světlo 2018 hoří

Jedenáctiletý Nicklas zapálil ve středu 28. 11. 2018 v jeskyni narození Ježíše plamen Betlémského světla. Světlo dostal od kněze řecké ortodoxní církve.

Slavnostního zapálení se zúčastnili jak Niklasovi rodiče, tak i ředitel ORF Kurt Rammerstorfer. Ten řekl, že „naším Vánočním zvykem ukážeme, že věříme v mír a přejeme jej všem lidem po celém světě“.

Niklas byl překvapen velikostí jeskyně. Z fotografií vypadá tato jeskyně větší, než ve skutečnosti je. Na druhou stranu ovšem Niklas říká, že „mír začíná v malém měřítku“, takže velikost jeskyně souzní s tímto názorem.

Betlémské světlo bude dopraveno do Evropy ve speciálním kontejneru, díky laskavosti Austrian Airlines. V sobotu pak bude Niklas Lehner v televizi ORF odpovídat na zvědavé dotazy ve speciálním pořadu EuroVision od 20:15. Pro ty, kteří hovoří německy, je to doufáme zajímavý tip.

Ve středu 19. prosince pak bude Betlémské světlo předáno předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junkrovi.

mapa

Niklas Lehner – dítě Betlémského světla 2018

K jubilejnímu třicátému výročí Betlémského světla byl vybraný jako „Dítě světla“ jedenáctiletý Niklas Lehner z Horního Rakouska z Vorchdorfu v okrese Gmunden.

Niklas se dlouhodobě angažuje v rozvozu Betlémského světla. Navštěvuje první třídu střední školy ve Welsu. Je bubeníkem v místní sboru, ministruje, hraje fotbal za místní klub ASKÖ Vorchdorf a samozřejmě skautuje.

Spolu s rodiči cestuje do Betléma, kde 28. listopadu 2018 zapálí Betlémské světlo v jeskyni narození Krista. Tím začne jeho cesta do Evropy.

Odkaz na originální článek a video s Niklasem: https://www.nachrichten.at/oberoesterreich/Oberoesterreichischer-Pfadfinder-holt-heuer-Friedenslicht-aus-Bethlehem;art4,3072806