mapa

Dítě světla 2019 – Victoria Kampenhuber.

Možnost vybrat Dítě světla pro rok 2019 padlo na organizaci Červený kříž, z Horního Rakouska. Vybrána byla jedenáctiletá Victoria Kampenhuber,  z mládežnické části Červeného kříže, kde je považována za velký vzor v charitě.

Pomáhat je zábava

Dítě světla 2019

„Je mi velkým potěšením pomáhat ostatním a být s nimi, protože pomáhat je zábava,“ vysvětluje jedenáctiletá Victoria Kampenhuberová svůj závazek vůči Červenému kříži mládeže

Každoroční roznášení Betlémského světla je pro ni skutečným vrcholem roku. „ O Betlémské světlo je každý rok velký zájem a je velmi příjemné vidět, jak tento malý plamen, dotýká srdcí lidí.“ 

 Victoria Kampenhuber navštěvuje 2. třídu Bundesrealgymnasium Enns. Je pečlivá studentka, kterou baví matematika a fyzika. Zároveň se stará o ty spolužáky, kteří potřebují podporu. Její rodiče Rebecca a Markus Kampenhuber nemohli zpočátku uvěřit, že jejich dcera byla nominována jako Dítě světla, a byli velmi potěšeni.  Je to velká čest! “Říká matka Rebecca Kampenhuberová.

Už máte zaregistrovanou svou místní akci? Že ne? Tak neváhejte a podělte se o radodst ze světla, která se dotýká srdcí. Registrujte svou akci již dnes.