Tobias Flachner – dítě Betlémského světla 2017

Dítě světla letošního roku pochází z Rakouské vesnice Hochburg-Ach. Je jím dvanáctiletý, dobrovolný hasič Tobias Flachner.

Hasičský sbor z Hochburgu již dvacet let podporuje Betlémské světlo a letos byl osloven, aby vybral Dítě světla pro letošní rok ze svých řad. Určen byl právě Tobias Flachner, pro svou svoji ochotu pomáhat, řešit problémy a táhnout za jeden provaz. Jak Tobias řekl, pomáhat tam, kde je mě potřeba je pro mě důležité. I proto vstoupil dobrovolným hasičům.

Spolehlivost a odhodlání jsou tedy určující vlastnosti chlapce, který by se chtěl stát mechanikem zemědelských strojů. Již dnes pomáhá svým rodičům na jejich farmě a zároveň studuje střední školu zaměřenou na výkrm skotu.

Z vesničky Hochburg-Ach  také pochází také Franz Xaver Gruber, autor asi nejznámější koledy Tichá noc. Hasičský sbor tak letos nejen vybral Dítě světla, ale navíc se připravuje na výročí 200 let uvedení této koledy v příštím roce.

dite svetla 2017
dite svetla 2017

 

Po zapálení Betlémského světla v jeskyni, bude světlo převezeno letecky do Rakouska. Ve středu 13. prosince pak Tobias  čeká veřejná audience v Římě, předá Betlémské světlo papeži Františkovi na Svatopetrském náměstí.