Rozvoz Betlémského světla Brno-Pardubice

V sobotu ráno 21. 12. jsme vyrazili já, Švýcar, s Jirkou Douškem, Vrabčákem, Katkou Černou a Kubou… na vlakové nádraží v Brně, kde jsme převzali Betlémské Světlo a vyrazili na dlouhou cestu do Pardubic.

Na každé stanici jsme měli za úkol předat Betlémské Světlo skautům i lidem, kteří na něj čekali a oni nás za to obdarovali cukrovím, svíčkou nebo přáníčkem.
Po cestě ve vlaku jsme si povídali a jedli cukroví a vůbec celá ta cesta a vánoční atmosféra spojená s tímto posláním byla na tom všem úplně nejlepší. Čím víc jsme se přibližovali k Pardubicím, tím víc na nás čekalo na stanicích lidí a v samotných Pardubicích bylo zaplněné snad celé nástupiště.
Počet lidí, kteří si udělali čas v této uspěchané době a přišli si pro Betlémské Světlo, byl pro mne velkým zážitkem. V Pardubicích také k Jirkovi přišel pán s mikrofonem Českého rozhlasu a požádal ho o rozhovor na téma cesta s Betlémským Světlem a dojmy z cesty.

Na zpáteční cestu jsme jeli úplně novým vlakem, kde v kupé byl nezvykle dlouhý stůl, a ten jsme zaskládali vším nashromážděným cukrovím a Jirkovými tousty, které po všem tom sladkém chutnali úplně skvěle. Po návratu domů jsem byl sice přecpán k prasknutí, ale velice šťastný, že jsem se tohoto poslání mohl zúčastnit.

Švýcar, družina vlčat Rexíci (středisko Starý Lískovec)