Christina Mader je dítě Betlémského světla 2012

13ti letá Christine Mader z Horního Rakouska je pro r. 2012 dítětem Betlémského světla. Pochází ze St.Oswaldu u Freistadtu.

Christina Mader převzala Betlémské světlo ve středu 28. Listopadu v Linzi od vedoucího akce „Betlémské světlo“ Gunthera Hartla, který přivezl tento symbol vánočního pokoje z Betléma do Rakouska. Betlémské světlo bylo zapáleno předešlého dne v Jeskyni narození jedenáctiletým chlapcem z Betléma a  předáno Gunthru Hartlovi.

Christine Mader byla vybrána jako dítě Betlémského světla pro svou práci v sociální oblasti. Stará se o dvě své kamarádky s Downovým syndromem. Jedna z dívek navštěvuje stejně jako Christine čtvrtou třídu soukromé střední školy Marianum ve Freistadtu. Christine pomáhá své kamarádce všude, kde potřebuje pomoci, jak ve škole tak i mimo školu. Hodně času stráví také se svou jedenáctiletou sousedkou, která je také postižená.

Ředitelka školy Hedwig Hartmann je hrdá, že byla vybrána  jedna ze žákyň katolické soukromé školy Marianum.  „Učit sociálním dovednostem“ je náš mimořádný úkol. Pokud bylo takto oceněno Christinino působení v této oblasti, je to vyznamenání pro celou školu a je to vzor pro ostatní.

Christina Mader žije se svou matkou, strýcem a babičkou na statku v St. Oswaldu u Freistadtu a pomáhá v hospodářství. Třináctiletá žákyně se velmi těší na svou misi jako dítě Betlémského světla. „Betlémské světlo nám každoročně svítí u vánočního stromečku a já jsem ho vždycky předávala i našim sousedům a přátelům. Nyní ho přinesu ještě více lidem“.