mapa

Fotky z předávání Betlémského světla 2017

Výběr TOP Betlémské světlo 2017

Všechny fotografie jsou pro nekomerční využití zdarma v plné kvalitě v galerii společenství Člověk a Víra http://galerie.clovekavira.cz/detail-galerie/c388e42d-945b-4830-944c-5b0fcfb8f678

Katedrála sv. Víta, Pražský hrad, biskup Malý

foto: Jakub Šerých, Člověk a Víra
více fotek najdete zde:

Přivítání na Petrově v Brně

Foto: Dušan Kadlec, Člověk a Víra
Originály a více fotek zde:

Páteřní trať na Hodonín

Originály fotek najdete zde
Foto: František Ingr, Člověk a Víra

Předávání BS Praha Libeň

Více fotek a jejich originály najdete zde.  Foto: Jana Havlová a Michal Havel, Člove a Víra

Předávání v Olomoucké katedrále

Více fotografií a orinály najdete zde. Foto Domini Novák, Člověk a Víra

Převzetí Betlémského světla ve Vídni – kostel vs. Františka z Assisi

Díky projektu Člověk a víra, a v tomto případě konkrétně díky Petru Polanskému jsou k dispozici krásné fotky ve špičkové kvalitě z předávání Betlémského světla z Vídně.
Všechny fotografie jsou pro nekomerční využití zdarma v plné kvalitě v galerii společenství Člověk a Víra.
Foto: Petr Polanský a Dominik Polanský, Člověk a Víra

Originál fotografií najdete zde:

mapa

Betlémské světlo předáno papeži Františkovi

Dítě světla roku 2017, Tobias Flachner z Hochburg-Ach, dovezl Betlémské světlo do Říma a slavnostně jej předal papeži Františkovi. Světlo míru z Betléma doprovodil generální ředitel ORF Alexandr Wrabetz  a guvernér OVP Thomas Stelzer.  Pro všechny zůčastněné to byl „vzrušující, impozantní okamžik.“ Předání Betlémského světla bylo sledováno s velkým zájmem mimo jiné 150 ti poutníky z Horního Rakouska, kteří doprovodili Betlémské světlo do Říma.

Papež pochválil Vánoční tradici šíření světla z Betléma jako velkou a tolik potřebnou iniciativu míru. Vyzvedl 30 let sdílení světla míru po celé Evropě a v posledních letech také v Severní a Jižní Americe.

_sfo5223-5690441

 

Betlémské světlo se dostalo také do Evropského parlamentu

Poslanec Evropského parlamentu Paul Rubig přinesl Betlémské světlo do Evropského parlamentu. Tam bylo předáno Antonio Tajani Christian Artmayerovi – prezidentu Evropského parlamentu, studenty HTL Steyr za účasti dalších více než 150 studentů a zástupců představitelů z Horního Rakouska. Paul Rubig připoměl, že Betlémské světlo bylo zapáleno v oblasti konfliktního regionu v době, kdy na okrajích Evropy zuří ozbrojené konflikty s tisíci mrtvých. Připoměl, že mír, tak jak jej v Evropě známe již celá desetiletí, není samozřejmost.

V sobotu 16. prosince 2017 pak bude Betlémské světlo oficiálně předáno zahraničním skautským delegacím při ekumenické Bohoslužbě v kostele Františka z Assisi na Mexickém náměstí ve Vídni.

rom1-5690447

mapa

Úvodní slovo

Ptali se bývalého obyvatele Palestiny, který četl Starý zákon: „Vyložte nám toto tajemství! Čteme v Bibli, že Bůh na počátku stvořil světlo a oddělil je od tmy. Byl večer a bylo jitro, den první (Gn 1,3-5). Slunce, měsíc a hvězdy však stvořil později. Odkud tedy se vzalo to první světlo?“ Čtenář Starého zákona nedokázal odpovědět. Dali mu tedy vysvětlení ti, kdo se ho ptali. Continue reading „Úvodní slovo“